טיפים למוכר נכס

מוכרים נכס? כך תתכוננו למפגש עם הרוכשים.....

לקוחות יקרים!

מכירת דירה היא כמו פגישה עיוורת ולכן כדאי להראות אותה לקונים הפוטנציאליים כשהיא במיטבה. מכירת דירה היא אחת מהעסקאות הנפוצות והמשמעותיות ביותר שעושה אדם במהלך חייו.

המפגש הראשוני בין הרוכש הפוטנציאלי ל"כלה המיועדת" מכיל אלמנטים של פגישה עיוורת כאשר לרושם הראשוני יש משקל מכריע.

היא – מתייפה, מתגנדרת ומנסה להיראות במיטבה

הוא – מנסה שלא להפגין התלהבות יתר על המידה, להיות מאופק, כי זה עלול לעלות לו ביוקר.

 

הבעיה היא שלפעמים, לאחר שנים של מגורים באותה הדירה (בדיוק כמו אחרי שנים של זוגיות), קצת שכחנו כיצד מתכוננים ל"פגישה עיוורת" עם רוכש פוטנציאלי. כבר מזמן התרגלנו לפגמים ולחסרונות של הדירה, לסדקים בקיר, לעובש באמבטיה ולחורים בריצוף. כל כך התרגלנו, עד שהם נעלמו כליל, כי הרי בשבילנו היא הייתה פעם בית החלומות.

לפניכם כמה טיפים קטנים שיעזרו לנו ולכם למכור את הנכס כמה שיותר מהר:

הכנת הדירה למכירה אינה מחייבת השקעת משאבים כספיים רבים. בדרך כלל את רוב הדברים ניתן לבצע באופן עצמאי כגון: תיקוני טייח, צביעה, ניקיון וסדר, בדיקת מערכת החשמל בבית, תקינות הנורות, הברזים, שימון צירים בדלתות ובארונות וכד'.

מחסנים, ממ"ד, חדרי ארונות ומזווה – רצוי לארגן, לנקות ולהוציא חפצים מיותרים על מנת שהחלל ייראה גדול יותר וניתן יהיה לראות את הפוטנציאל שבו. רצוי שתהיה תאורה ראויה מאחר ובחדרים אלו בדרך כלל אין חלון.

חדרי אמבטיות – רצוי שחדר האמבטיה לא יהיה בשימוש בעת הביקור ויהיה מסודר ונקי (מומלץ ריח נעים וללא לחות ואדים של שימוש). כדאי לתקן את שנדרש ולהסיר סימני עובש ואבנית מהאריחים.

חדרי שינה – הציגו את חדרי השינה כשהם מסודרים. השתמשו בכיסויי מיטה יפים, הוציאו רהיטים מיותרים – העניקו אווירה נעימה, נוחה ומפנקת.

בעלי חיים – כדאי לוודא שלא יסתובבו בבית בעת הביקור (ישנם אנשים הפוחדים, נרתעים או אלרגיים). וודאו כי אין בבית ריח לא נעים של בעלי חיים.

מיזוג – בימים חמים/קרים הפעילו מיזוג/חימום על מנת שיהיה נעים לסייר בבית.

שעות הסיוראם הסיור מתקיים בשעות הערב - הדליקו אורות בכל הבית החיצוניים והפנימיים. הדלקת אורות מוסיפה צבעים וחמימות לבית. אם הסיור מתקיים בשעות היום – פיתחו וילונות ותריסים לרווחה על מנת שהבית יהיה מואר ומאוורר.

 

לכל שאלה/בקשה נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!