מדריך למוכר נכס

לא פעם נפגשנו עם בעלי נכסים הנתקלים שוב ושוב בבעיית תמחור שגוי לנכס

 

תמחור נכון לנכס הוא הפרמטר החשוב והמכריע בבואנו לשווק נכס למכירה. מוכרים רבים נוטים לתמחר את הנכס שלהם לפי מחירי הנכסים שנמכרו באזור מגוריהם או לפי נתונים הנלקחים מיד 2. אולם, זה כשלעצמו אינו מספיק לתמחור נכון של הנכס. המוכר לא תמיד יודע באיזה מצב תחזוקתי הייתה הדירה שנמכרה ברחוב הסמוך, האם הייתה משופצת ומושקעת? האם היו לה חניות עוקבות או מקבילות? האם היה לה מחסן? האם נמכרה עם ריהוט ומוצרי חשמל? ועוד פרמטרים שונים המשפיעים על תמחור הנכס.

 

התפיסה הרווחת היא – קביעת מחיר שיווק גבוה ככל שניתן, על מנת להשאיר טווח גדול למו"מ – כאן הטעות! עלינו לזכור, המטרה בקביעת מחיר השיווק היא לגרום לקונים להגיע לנכס! ועל כן על מחיר השיווק להיות אטרקטיבי ולייצר עניין  ותחרות בין הקונים על הנכס שלך. ובכך למקסם את מחיר העסקה בסופו של תהליך.

 

חשוב לזכור!  מחיר גבוה מדיי "מבהיל" את הקונים הרציניים (והם ייפנו לנכסים הנוספים שבסביבה), פוגע בפוטנציאל התחרות על הנכס שלנו, ולאורך זמן "שורף את הנכס" ובכך ממעיט את החשיפה לקונים הבשלים הקיימים בשוק.

 

כאמור, הנושא מורכב ועל מנת לעזור לכם להבין את מורכבות הנושא חשוב להתייעץ עם יועץ נדל"ן המכיר מקרוב את הסביבה, את הנכסים שנמכרו בה ואת הנכסים המוצעים למכירה. היכרות מעמיקה זו תעזור לו לבצע ניתוח שוק מעמיק, תוך כדי חישוב של כל החסרונות והיתרונות הגלומים בכל נכס ונכס ולקבוע את המחיר הנכון לנכס שלך.

 

זכרו!     תמחור נכון – יוביל למכירת הנכס במחיר המקסימלי בתוך זמן קצר!

 

 

בין הפרמטרים השונים בעת תמחור הנכס

 

מצב הנכס – הינו גורם משפיע בבואנו לתמחר נכס. האם הנכס משופץ? האם הוחלפה אינסטלציה במהלך השנים? מה מצב המטבח? מה מצב חדרי האמבטיות? תקינות המזגנים? ועוד....

פרמטר חשוב זה מייקר את העסקה עבור קונה פוטנציאלי

 

גודל הנכס – מחיר הנכס יכול להשתנות משמעותית לפי גודל הנכס. לעיתים נמצא דירת 4 חד' בגודל של 5 חד' והפוך ולכן בבואנו להשוות בין נכסים, חשוב לבדוק את הגדלים ולא רק את מספר החדרים.

 

מרפסת שמש – הינה חלק בלתי נפרד מהנכס, ולכן עצם הימצאותה של המרפסת וגודלה משפיעים מאוד על תמחור הנכס.

 

מיקום הנכס – ככל שהנכס יהיה במיקום רועש וסואן כך תמחור החניה הופך למשמעותי יותר.

ומצד שני ישפיע בעשרות אחוזים על ערך הנכס.

 

נוף – כולנו רוצים לראות נוף ממרפסת דירתנו, אך לאור ריבוי הבנייה הדבר לא ניתן להשגה בכל נכס. ולכן נוף יפה מהדירה בהחלט משפיע על תמחור הנכס.

 

חניה, קומה ומעלית – פרמטרים חשובים מאוד בעת תמחור נכס – כל פרמטר כזה הוא תוספת למחיר הנכס.

 

 

היבטים משפטיים

 

רצוי לבצע היערכות מוקדמת בהיבט המשפטי, כדי להיות מוכנים לעסקה, ובכך להימנע מראש מתקלות, והפתעות מצערות שעלולות לעלות לכם בלא מעט כסף.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה במקרקעין ובמיסוי שיבצע עבורכם את הבדיקות השונות וללוות אתכם "עקב בצד אגודל" כבר למן ההתחלה לקראת מכירת הנכס.

בבואכם למכור נכס כדאי לבדוק את הפרמטרים החשובים הבאים:

- נסח טאבו/אישור זכויות מהחברה המשכנת

- מכירת נכס הינו אירוע מס ולכן עשוי להיות כרוך בתשלום מס שבח.

- בדיקת חריגות בנייה ותשלום היטלי השבחה.

עורך דין מקצועי יבצע עבורכם את כל הבדיקות הנדרשות ויבחן בעיניים מקצועיות את מכלול ההיבטים המשפטיים והמיסויים. תפקידו להבטיח את זכויותיכם בנכס וכמובן גם את כספכם ככל הניתן, בפני הסיכונים האפשריים והשונים בגדרה של עסקת מכר.
 
 

החלטתם למכור את הנכס? מתלבטים מה שוויו?

חשוב לדעת שלא רק אתם מוכרים, וסביר להניח שגם השכן ממול מוכר והוא למעשה המתחרה שלכם. רוכש פוטנציאלי עובר ובודק את כל הנכסים באזור מגוריכם לפני שהוא מקבל החלטה אם לרכוש

ולכן מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה ואמין המתמחה באזור מגוריכם ומכיר את כל הנכסים והעסקאות שהתבצעו לאחרונה בשכלול כל הפרמטרים המוזכרים לעיל.


בין אם ברצונכם למכור את הנכס שברשותכם ובין אם ברצונכם לרכוש נכס "ברקאי נכסים" המתמחים בעסקאות Back to Back ישמחו לעמוד לשירותכם וללוות אתכם בתהליך משלב ההחלטה ועד לשלב קבלת המפתח.

בברקאי נכסים – הבית שלך לבית – תוכלו ליהנות ממעטפת כוללת של שירותים נלווים הקשורים במישרין לענף הנדל"ן וכל זאת תחת קורת גג אחת כגון: עו"ד המתמחים במקרקעין, שמאים, יועצי משכנתא, בדק בית, מעצבי פנים, אדריכלים, קבלנים, מודדים ועוד.

תמהיל ההצלחה שלנו נובע מתוך ההבנה המעמיקה בשוק הנדל"ן המקומי והניסיון הרב שנים. אנו מאמינים כי הצלחת עסקה בנדל"ן היא התאמה ודיוק מקסימלי במינימום זמן לצרכי הנכס שהלקוח מחפש. תמיד נחתור לצמצום הפערים ביניכם למוכר וניצור עסקה מנצחת ומהנה עבור שני הצדדים.

 

אנו חורטים על דגלנו – שירותיות לצד מקצוענות בלתי מתפשרת, הגינות, יושרה, שקיפות ואמינות.

 

בברקאי נכסים – הבית שלך לבית – מובטחת לך חוויית מכירה ורכישת נכס מהנה, נטולת מתחים ובלתי נשכחת מתוך אמונה שתהליך חשוב זה הוא תהליך משותף שלנו ושלכם!

לפגישת הכרות והערכת שווי נכס ללא התחייבות


התקשרו : 052-270-6521 ונשמח לעמוד לרשותכם.